· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Zaproszenie

Instytut Sobieskiego zaprasza na debatę pt.

Po szczycie NATO. Czy jesteśmy bardziej bezpieczni?

z udziałem

Witolda Waszczykowskiego (Prawo i Sprawiedliwość)

Pawła Zalewskiego (Platforma Obywatelska - czekamy na potwierdzenie)

Witolda Jurasza 

Prowadzenie:

 Paweł Soloch (Instytut Sobieskiego)

 

Debata odbędzie się w czwartek 18 września br. o godz. 18.00 w siedzibie Instytutu Sobieskiego, przy ul. Nowy Świat 27 w Warszawie. 

W trakcie debaty wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy się zastanawiać nad bezpieczeństwem Polski w kontekście sytuacji na Ukrainie i rezultatów wrześniowego szczytu państw Sojuszu Atlantyckiego.

• Czy NATO nas obroni?

• Czy jesteśmy w stanie obronić się sami?

• Czy Europa jest przygotowana na wojnę hybrydową?

Chcielibyśmy poruszyć także kwestię budowy przez Polskę własnego potencjału obronnego. Dla tej części debaty punktem wyjścia będzie raport przygotowany przez IS pt. „Budowanie zdolności obronnych państwa i postaw proobronnościowych w programach partii politycznych III RP”. Raport będzie można otrzymać bezpłatnie w trakcie spotkania. 

dr Witold Waszczykowski – poseł na Sejm VII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych,  w latach 2008-2010 zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W latach 2005-2008 wiceminister spraw zagranicznych, odpowiedzialny za negocjacje w sprawie tarczy antyrakietowej. Od 1999 do 2002 roku – ambasador RP w Iranie, a w latach 1997-1999 zastępca Przedstawiciela RP przy NATO. 

Paweł Zalewski - od 2013 r. współprzewodniczący Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa, w latach 1991-1993 oraz 2005-2011 poseł na Sejm I, V i VI kadencji,  w latach 2005-2007 przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, w latach 2009-2014 poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej, wiceprzewodniczący Komisji Handlu Międzynarodowego PE.

Witold Jurasz - dyrektor ds. rozwoju w spółce w sektorze prywatnym, b. charge d'affaires RP na Białorusi, b. I sekretarz Ambasady RP w Rosji, b. pracownik Zakładu Inwestycji NATO, autor bloga poświęconego polityce zagranicznej www.mojeszyfrogramy.salon24.pl oraz tekstów publikowanych m.in. w Forbes.

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie obecności na Facebooku lub poprzez wysłanie emaila na adres piotr.krygiel@sobieski.org.pl

Serdecznie zapraszamy!

Zespół IS

 
Tagi: Ukraina, wojna
Autor: Instytut Sobieskiego
Data: 16 września 2014