· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Zapraszamy na konferencję dotycząca elektronicznych usług administracji publicznej w UE

Z przyjemością informujemy, iż w dniach 6-7 listopada 2014 w Luksemburgu odbędzie się konferencja dotycząca elektronicznych usług administracji publicznej w UE, organizowana przez projekt e-SENS.

Konferencja ma na celu przedstawienie osiągnięć z zakresu budowy interoperacyjnych e-usług publicznych w UE, zwracając szczególną uwagę na rezultaty projektu e-SENS.

e-SENS, kolejny projektem z grupy Large Scale Pilots, ma na celu konsolidację rezultatów istniejących już projektów : e-CODEX, epSOS, PEPPOL, SPOCS, STORK. 
Wszystkie te projekty zmierzają do poprawy świadczenia elektronicznych usług publicznych w Europie w wybranych dziedzinach: prawa, ochrony zdrowia, zamówień publicznych, rozpoczynania działalności gospodarczej oraz e-ID. Projekt e-SENS wykorzystuje rozwiązania wypracowane przez ww. projekty w celu budowy uniwersalnych modułów, możliwych do wykorzystania w wielu obszarach kontaktu z administracją publiczną. Wyniki projektu dostępne będą bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych podmiotów, w tym firm IT, umożliwiając ich wykorzystanie do budowy własnych produktów. 

Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z kierunkami rozwoju e-usług oraz zapoznania się z wizją Komisji Europejskiej na temat przyszłości elektronicznej Administracji.

Konferencja zaprezentuje także powiązania  projektu z inicjatywami i regulacjami europejskimi t.j. eIDAS (Rozporządzenie w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym), CEF (Connecting Europe Facility) oraz ISA (Interoperable Solutions for European Public Administrations). 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej projektu - www.esens.eu/event
W celu udziału w konferencji niezbędna jest rejestracja.

Agenda spotkania
Tagi: administracja publiczna, e-codex, elektroniczna administracja, e-SENS, e-usługi, UE
Autor: Redakcja
Data: 13 października 2014