· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty pt. "Europejski nakaz zapłaty - skuteczne odzyskiwanie należności w UE"

 

 

Instytut Logistyki i Magazynowania pragnie poinformować Państwa o organizowanych w ramach Projektu e-CODEX praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt. "EUROPEJSKI NAKAZ ZAPŁATY - SKUTECZNE ODZYSKIWANIE NALEŻNOŚCI W UE"

Wraz ze wzrostem mobilności obywateli i przedsiębiorców na terenie Europy, spory
o charakterze międzynarodowym są coraz częstszym zjawiskiem. Postępowania sądowe, które są wszczynane w tego rodzaju sprawach charakteryzują się znacznym stopniem skomplikowania ze względu na konieczność stosowania międzynarodowych przepisów prawa, barierę językową czy utrudnienia związane z przesyłaniem dokumentów poza granice kraju. Konsekwencją braku wiedzy na temat istniejących narzędzi usprawniających tego typu postępowania jest niska liczba wszczynanych spraw, w których strona sporu pochodzi z innego kraju UE.

Celem warsztatów jest przedstawienie zagadnień związanych z transgranicznymi postępowaniami sądowymi umożliwiającymi skuteczne odzyskiwanie należności w UE. tzw. postępowania formularzowe pozwalają na obniżenie kosztów wykonywania postępowania oraz  przyczyniają się do standaryzacji przeprowadzanych procedur. Warsztaty adresowane są do adwokatów i radców prawnych.

Organizacja warsztatów planowana jest na terenie całego kraju, w najbliższym czasie na terenie województw Wielkopolskiego i Mazowieckiego.

Jeżeli są Państwo zainteresowani uczestnictwem w warsztatach proszę o kontakt:

Eliza Brzezińska, tel: 61 666 48 34, eliza.brzezinska@ilim.poznan.pl

Więcej informacji jest dostępna na stronie www.e-codex.pl/warsztaty
Tagi: e-administracja, e-codex, postępowanie sądowe, radcy prawni
Autor: Katarzyna Rzyszczak
Data: 27 października 2014