· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Konferencja e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU 2015

e-Usługi dla przedsiębiorców - To prostsze niż myślisz

14 i 15 kwietnia w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU 2015, poświęconej usługom elektronicznym, udostępnianym przedsiębiorcom przez instytucje publiczne. Tematyka konferencji wpisuje się w Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa i nabiera szczególnego znaczenia w momencie uruchamiania projektów w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Dlatego przy organizacji wydarzenia połączyły swoje siły trzy instytucje - Instytut Logistyki i Magazynowania, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Gospodarki.

Konferencja e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU 2015 skupia decydentów, organy publiczne oraz środowiska biznesowe w celu budowania platformy wymiany informacji o rządowych planach rozwoju oraz potrzebach i problemach świata biznesu w obszarze e-administracji.

Pierwsza edycja konferencji (Poznań, 6-7 listopada 2013) organizowana była również we współpracy z Ministerstwem Gospodarki i Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. Rezultatem konferencji były wypracowane konkretne wnioski i rekomendacje, które zostały w formie memorandum przekazane wszystkich zainteresowanym gremiom.

Tematyka tegorocznej konferencji będzie się koncentrować na rozwoju e-usług administracyjnych wykorzystywanych przez przedsiębiorców, oraz e-sądownictwa,  również w kontekście działalności na terenie całej Unii Europejskiej.

Konferencja będzie prowadzona w dwóch sesjach dedykowanych przedsiębiorcom, środowisku prawniczemu i organom publicznym. Pierwszego dnia odbędą się dyskusje o rozwoju krajowych e-usług, w tym m.in. o ich efektywności, potrzebach zmian w prawie, które umożliwią wdrażanie nowoczesnych e-usług. Zostaną omówione także wyzwania stojące przed administracją w zakresie akceptacji faktur elektronicznych.

Drugi dzień zostanie poświecony e-usługom transgranicznym, także tym oferowanym przez e-sądownictwo. Zaprezentowane zostaną działania administracji w Polsce zmierzające do integracji krajowych systemów informatycznych z systemami innych krajów UE. Przykłady dobrych praktyk z zagranicy pozwolą poznać potencjalne możliwości oraz korzyści wynikające z budowy sprawnej e-administracji i e-sądownictwa ponad granicami krajowymi. Zaprezentowane zostaną również praktyczne rozwiązania umożliwiające dostęp do e-usług w przypadku problemów prawnych w UE. Większa liczba sporów jest naturalną konsekwencją współpracy z kontrahentami zagranicznymi czy korzystania z usług oferowanych poza granicami kraju. Warto wiedzieć gdzie szukać pomocy i jak skutecznie egzekwować swoje prawa w UE. 

Zwieńczeniem każdego dnia konferencji będzie dyskusja przedstawicieli świata administracji, sądownictwa i przedsiębiorców na temat oceny i oczekiwań świata biznesu w zakresie e-usług.

Konferencja adresowana jest do przedstawicieli organów publicznych‚ w szczególności wdrażających politykę informatyzacji państwa oraz realizujących usługi elektroniczne. Zaproszenie zostało również skierowane do przedstawicieli biznesu działających na styku z administracją, instytucji otoczenia biznesu, a także do przedsiębiorstw zainteresowanych poznaniem dostępnych usług elektronicznych świadczonych przez organy publiczne.
Tagi: biznes, e-administracja, e-usługi, konferencja, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Autor: red.
Data: 11 luty 2015