· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Zapraszamy na konferencję "NO CASH DAY": Obrót bezgotówkowy w Polsce – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?"

NO CASH DAY

Po raz pierwszy w Polsce

5 kwietnia 2016

ZAPOMNIJ O GOTÓWCE!

Coroczna włoska  akcja promująca  obrót bezgotówkowy w tym kraju, pod nazwą  NO CASH DAY,organizowana od 2011r.przez włoskie stowarzyszenie CashlessWay, w tym roku po raz pierwszy przekroczy granice Włoch i będzie miała wymiar europejski. NO CASH DAY od lat patronują włoskie Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rozwoju Ekonomicznego oraz Ministerstwo Administracji Publicznej. Po raz pierwszy organizowana w bieżącym roku akcja NO CASH DAY jako przedsięwzięcie ponadkrajowe zyskało już patronat Parlamentu Europejskiego.  

Dzień 5 kwietnia 2016 jako NO CASH DAY chcemy zorganizować również w Polsce. Partnerem NO CASH DAY w Polsce i organizatorem wydarzeń towarzyszących temu projektowi jest Medien Service.

NO CASH DAY organizowany we Włoszech od pięciu lat w czerwcu, w tym roku został wyjątkowo przeniesiony na kwiecień ze względu na, goszczącą po raz pierwszy w Europie, Międzynarodową Konferencję Money 20 / 20 Europe. W dniach 4-7 kwietnia 2016r. w Danii odbędzie się pierwsza poza USA edycja tej konferencji, bardzo prestiżowego wydarzenia rynku płatności i usług finansowych organizowanego co roku w Las Vegas, z wieloma  tysiącami uczestników w każdej edycji.

Celem akcji NO CASH DAY jest publiczne wezwanie do ograniczenia płatności gotówkowych, wskazanie na ich słabe strony oraz promowanie nowoczesnych metod i instrumentów płatności bezgotówkowych. Nieprzypadkowo ta akcja narodziła się we Włoszech, w kraju o jednym z najwyższych wskaźniku użytkowania gotówki w Europie, gdzie płatności elektroniczne są wciąż jeszcze mało popularne ( ok. 30 operacji przy użyciu karty rocznie na 1 mieszkańca, przy średniej 86 dla Europy).

W ramach akcji NO CASH DAY w naszym kraju  odbędzie się w Warszawie oczywiście w dniu 5 kwietnia 2016 r. konferencja „NO CASH DAY: Obrót bezgotówkowy w Polsce – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?” (więcej informacji o konferencji i jej  agenda na www.nocashdaypoland.pl) 

W minionym ćwierćwieczu w Polsce dokonał się olbrzymi postęp w zakresie stosowanych w naszym kraju metod płatności, a pod pewnymi względami – jak np. w odniesieniu do tzw. płatności zbliżeniowych czy mobilnych – rozwiązania nasze są wręcz rynkowymi liderami. Póki co jednak w wymiarze ogólnokrajowym daleko nam jeszcze do bycia krajem z dominującym obrotem bezgotówkowym, podobnie jak to powoli ma miejsce np. w krajach skandynawskich.  Ale działania takie są od lat podejmowane i włączenie się naszego kraju w akcję NO CASH DAY  na pewno przyniesie w tym zakresie kolejne rezultaty. Co nie zmienia faktu, że gotówka w obrocie czy to  między ludźmi czy firmami w jakimś zakresie (jakim?) zawsze pozostanie…

Znacząca rolę w edukowaniu każdego społeczeństwa czym jest obrót bezgotówkowy odgrywają w każdym kraju środki masowego przekazu. Nie wątpię, że i polskie media włączą się w promowanie akcji NO CASH DAY, podobnie jak to czynią np. w przypadku  upowszechniania Dnia bez papierosa czy Dnia bez samochodu…

Zapraszam do kontaktu i współpracy z niżej podpisanym organizatorem akcji i konferencji NO CASH DAY w dniu 5 kwietnia!

Daty 5 kwietnia 2016 r. NIE ZAPOMNIJ  - ZAPOMNIJ O GOTÓWCE!

 

Kontakt do Organizatora:

  

Sławomir Cieśliński, Medien Service Sp. z o.o.

e-mail: cieslinski@medienservice.com.pl

GSM: 502111153
Tagi: NO CASH DAY, obrót bezgotówkowy, płatności mobilne, płatności zbliżeniowe
Autor: red.
Data: 24 marca 2016