· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Zapraszamy na 17 edycję Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

Przez 16 lat zdążyliśmy przyzwyczaić się do Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Niektórzy z nas pozostając wierni LAFowi, nie wyobrażają sobie sierpnia bez wyjazdu do pięknej krainy Narodowego Parku Roztoczańskiego. Zwłaszcza między 5, a 15 sierpnia, kiedy odbędzie się 17 już edycja Letniej Akademii Filmowej.
 
Rok temu mieliśmy okazję obejrzeć nieznane szerszej publiczności filmy z niemal wszystkich zakątków Indii. Co warto zaznaczyć, projekcja wybranych przez jury LAF – u tytułów z ponad 900 możliwych, odbyła się z okazji stulecia indyjskiej kinematografii. Nie tylko zresztą świat dalekiego wschodu był głównym tematem prezentowanych filmów, bo w tym zacnym gronie, znalazły się także filmy ukazujące prawdę o państwach wschodniej Europy, jak choćby Gruzji.  
 
Podczas tegorocznej, siedemnastej już edycji Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, zobaczyć będzie można m.in. repertuar kina meksykańskiego, a w tym „ Całkowite Posłuszeństwo” w reżyserii Luisa Urquiza, nagrodzony Grand Prix podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu w 2014 roku. Gorące klimaty południowej Ameryki, nieśmiertelne wątki związane z przestępczością zorganizowaną i światowym handlem narkotykami, dopali dodatkowo obraz zniszczonej Syrii, w wyniku wybuchu „ Wiosny Arabskiej”. W tym zestawie widzowie zobaczyć będą mogli m.in. znaną historię kobiety mieszkającej na co dzień w Stanach Zjednoczonych i koordynującej rewolucyjne zmagania Syryjczyków z obecną władzą,  w filmie Joego Piscatella pt. :  „ #ChicagoGirl : The Social Network Takes on a Dictator”.

 
 Nie zabraknie również krótkiej lekcji historii o kinematografii radzieckiej i nowej rosyjskiej. Do najważniejszych tytułów historycznych zaliczyć powinniśmy film zrealizowany przez Aleksandra Miedwiewkina w 1935 roku, zatytułowanego  „ Szczęście”. W repertuarze nowoczesnego kina rosyjskiego będziemy mogli znaleźć takie tytuły jak np. „ Dyrygent” w reżyserii znanego ze wcześniejszych, mocnych produkcji, takich jak „ Wyspa” z 2006 roku, czy też obraz krwiożerczego Iwana IV Groźnego w filmie „ Car” z 2009 roku.
 
 Podczas Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, nie zabraknie filmów związanych z tematyką prawniczą  - naruszenia praw człowieka i bolesne przeżycia ludzi pochłoniętych przez zbrojne działania w Syrii, jak również skutki międzynarodowego terroryzmu.
Tagi: film, kino, Letnia Akademia Filmowa, Zwierzyniec
Autor: redakcja
Data: 20 lipca 2016