· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

My w "Czasie Informacji"

  Uważni czytelnicy Nasze Wokandy wiedzą, ze z uporem godnym dobrej sprawy wspieramy wszelkie działania mające na celu maksymalną dostępność orzeczeń sądowych dla obywateli. Orzeczeń odpowiednio anonimizowanych tam gdzie to konieczne i odpowiednio jawnych – tam, gdzie stanowieniu prawa to nie szkodzi, a jednocześnie zmusza do większej dbałości o uzasadnienie wyroku, aktu oskarżenia, czy pokazania linii obrony.

   Ta nasza działalność znajduje też odbicie tak w dziale Aktualności, jak  i w dziale Publikacje. Nie tak dawno nasz czołowy publicysta Kazimierz Chojna zamieścił w tym dziale artykuł: „Powszechny dostęp do orzeczeń sądowych”. Niezmiernie nam miło zawiadomić naszych sympatyków, że artykuł ten został dostrzeżony i przedrukowany w prestiżowym dla środowisk informatycznych, prawnych, administracyjnych i gospodarczych piśmie: „Czas informacji. Kwartalnik ”Czas Informacji” jest scaloną formą czasopism „elektroniczna administracja” i „Prawo Nowych Technologii”, które Centrum Promocji  Informatyki wydawało do 2009 roku. Pismo adresowane jest do przedstawicieli administracji oraz środowisk prawniczych. W jego Radzie Naukowej zasiadają tak wybitne postacie jak: prof. dr hab. Jacek Gołaszyński,  prof. dr hab. Remigiusz Kaszubski, prof. dr hab. Mirosław Kutyłowski , dr hab. Artur Nowak-Far, prof. dr hab. Ewa Nowińska, prof. dr hab. Witold M. Orłowski, oraz dr hab. Grażyna Szpor.

   Warto sięgnąć po to pismo nie tylko dlatego, że znajdziecie w nim artykuł naszego stałego autora, ale też dlatego, że i inne artykuły w tym numerze z czerwca br są niezmiernie ciekawe. Cieszymy się ze wsparcia naszych działań przez tak opiniodawcze pismo i zachęcamy wszystkich do lektury.
Tagi: jawność orzeczeń. elektroniczna administracja, orzeczenia sądowe, wokanda
Autor: red.
Data: 02 września 2011