· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

France Telecom i Deutsche Telekom mają zgodę UOKiK na utworz


    Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na utworzenie spółki będącej współwłasnością w częściach idealnych FT i DT. Nowo powstała spółka będzie prowadziła działalność polegającą na zaopatrywaniu gigantów telekomunikacyjnych w produkty i usługi wspierające np. połączenia z Internetem.

    "W wyniku transakcji utworzony zostanie wspólny przedsiębiorca w formie spółki akcyjnej z siedzibą w Brukseli. Uczestnicy koncentracji będą posiadali po 50% udziałów w nowoutworzonej spółce, której nazwa nie została jeszcze ustalona. Jej celem będzie zaopatrywaniem obydwu koncernów w produkty i usługi. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji" - głosi komunikat.

     France Télécom jest właścicielem  m.in. Telekomunikacja Polska oraz Centertela czyli operatora sieci Orange. Grupa Deutsche Telekom w Polsce posiada  Polską Telefonię Cyfrową, operatora sieci T-Mobile.

     Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.
Tagi: koncerny, konkurencja, monopol, spółka akcyjna, UOKiK
Autor: K.CH.
Data: 09 września 2011