· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Licytacje komornicze on-line


    Pod adresem licytacje.komornik.pl mają się obowiązkowo odbywać licytacje wszystkich rzeczy ruchomych, które zostały zabrane przez komornika. Licytacje on-line związane są z nowelizacją Kodeksu postępowania cywilnego. 

                                Co będzie sprzedawane?

      W sieci będą sprzedawane wszelkie rzeczy ruchome, które uległy konfiskacie za zobowiązania. Wyłączone z platformy będą nieruchomości. Gdyby jednak komornik uznał, że pewna rzecz nie nadaje się na licytację, ze względu na zbyt niską wartość lub potencjalne zainteresowanie, po prostu zamieści zdjęcie wraz z ceną na stronie www – tak jak na allegro czy innych podobnych portalach.

                                 licytacje.komornik.pl

    W przypadku aukcji na stronie będą podane: opis przedmiotu, ceny: rynkowa, minimalna, wywoławcza, wycena i opinia biegłego rewidenta, czas rozpoczęcia i zakończenia aukcji, informacje o ewentualnym wadium (rękojmi) oraz fotografia przedmiotu.

                         Wyłączenia składających oferty

      By brać udział w licytacjach trzeba będzie założyć konto na portalu. Wyłączeni z tej możliwości będą: dłużnik, którego rzecz jest przedmiotem licytacji, najbliższa rodzina komornika oraz urzędnicy który mieli związek ze sprawą (sędziowie, referendarze lub urzędnicy organów administracji publicznej).

 

           

 

           

 

 

 
Tagi: dłużnik, komornik, KPC, licytacja, referendarz, wadium
Autor: K.CH.
Data: 06 stycznia 2012