· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

ACTA ad acta?...odc.3

     Stara polska anegdota głosi: świetnie się bawisz, a jedna osoba mówi ci, że jesteś pijany. Nie przejmuj się tym. Bawisz się dalej, a 2 osoby mówią, że jesteś pijany. Nie przejmuj się tym. Zabawa trwa dalej.  Teraz  5 osób mówi, że jesteś pijany. Nie dyskutuj, idź spać!

   Nasz rząd z premierem na czele nie chce iść spać. Z apelami o to, aby wstrzymał się z podpisaniem ACTA wystąpili już: PTI, PIIT, RPO, GIODO, Panoptykon,  rozliczni naukowcy zajmujący się zarówno informatyką, Internetem jak i prawami autorskimi i jeszcze wielu innych. A przede wszystkim tysiące młodych ludzi, którzy jak diabeł święcone wody boją się tego czym nas straszyła przed wyborami Platforma Obywatelska ostrzegając przed państwem policyjnym w wykonaniu rzeczników IV Rzeczypospolitej.  I ci młodzi ludzie protestują  zarówno w Internecie, jak i (niestety) na ulicach. A rządzący dalej mówią, że są zupełnie trzeźwi.

 Wygląda na to, że premier Tusk uznał, iż pasuje mu postawa Władimira Putina – męża stanu, który opinią publiczną nie zamierza się przejmować, gdyż jest posiadaczem jedynie słusznej racji. Pogratulować dobrego samopoczucia możemy, ale co będzie, jeśli wyborcy, z których zdaniem premier i jego rząd liczyć się nie chcą, powiedzą: Paniom i Panom my jyż dziękujemy?
Tagi: ACTA, GIDO, Panoptykon, PIIT, premier RP, PTI, RPO
Autor: ZL
Data: 26 stycznia 2012