· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Wydatki na reprezentację

Jak rozliczyć wydatki na reprezenację?

Poczęstunek w siedzibie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, przyjęcia w restauracji - już nie.
Taki wniosek płynie z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (sygn. III SA/Wa 752/10).

    Wniosek o interpelację firmy DLH sp. z.o.o. dał wstępną na odpowiedź na często zadawane przez przedsiębiorców pytanie.
    Firma DLH zajmuje się sprzedażą materiałów budowalanych oraz mebli ogrodowych. Często by wynagrodzić i zachęcić swoich kontrahentów, wręcza im upominki. Są to różnego rodzaju gadżety - kalendarze, pendrive'y, kurtki etc. Ponadto do poważniejszych negocjacji czy spotkań zarządu zamawia catering oraz kupuje artykuły spożywcze (kawa, napoje, słodycze itp.). Spółka także organizuje spotkania w restauracjach, w których płaci za usługę gastronomiczną.

    Zdaniem podatnika wszystkie wymienione wydatki są kosztem uzyskania przychodu. W swej argumentacji DLH wskazuje, że przyjęcia oraz podarunki nie są wystawne ani dużej wartości, dlatego należy im przypisywać charakter reprezentacji, o której mówi art. 16 ust 1 pkt. 28 ustawy o CIT.



Strona: [1] 2 czytaj dalej »


Tagi: CIT, odliczenia od podatku, prawo podatkowe, VAT, wydatki na reprezentacje
Autor: K. Ch.
Data: 18 października 2010