· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Ogólnopolskie Seminarium: Problemy Prawa Pracy w XXI wieku

 

W dobie nieustających przemian na rynku pracy często zapominamy, że stosunki pomiędzy pracownikami a pracodawcami są ściśle regulowane przez prawo. Niejednokrotnie nawet nie chcemy o tym pamiętać, bo przepisy Kodeksu Pracy zdają nam się niezrozumiałe i zawiłe, a pytanie: „Która strona stosunku pracy jest bardziej chroniona przez prawo?” wciąż rodzi wiele kontrowersji. O aktualnych problemach prawa pracy w Polsce i w Europie debatować będą goście ogólnopolskiego seminarium „Problemy Prawa Pracy w XXI wieku”, które odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2012 r. w Warszawie. Wystąpienia oraz dyskusje w ramach seminarium dotyczyć będą m.in. ochrony danych osobowych w prawie pracy, praktycznych problemów z zakresu zbiorowego prawa pracy oraz niestandardowości zatrudnienia w wielu aspektach, a towarzyszyć im będzie debata z udziałem studentów, prawników oraz przedstawicieli organizacji pracodawców i pracowników.

Wobec toczącej się ostatnio debaty publicznej dotyczącej ochrony danych osobowych w różnych aspektach życia codziennego szczególnie interesująco zapowiada się panel dyskusyjny poświęcony tej tematyce w odniesieniu do praw pracownika i uprawnień pracodawcy.

Mam nadzieję, że w tej części seminarium zostaną postawione istotne pytania dotyczące zakresu w jakim pracodawca może ingerować w prywatność pracownika – mówi dr Wojciech Rafał Wiewiórowski, Generalny Inspektor Danych Osobowych. Dotyczy to w szczególności tzw. pre-employment screening, odbywającego się w ramach procesu rekrutacyjnego, a także monitoringu w miejscu pracy. Ważną kwestią jest też sposób przechowywania danych osobowych pracowników i ich odpowiednie zabezpieczenie – dodaje dr Wiewiórowski.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęły: Minister Pracy i Polityki Społecznej
oraz Minister Sprawiedliwości. Partnerami głównymi seminarium są: Stowarzyszenie Prawa Pracy oraz Kancelaria DLA Piper.

Szczegółową agendę seminarium oraz informacje na temat zgłoszeń można uzyskać pod adresem: www.elsa.org.pl/prawo_pracy
Tagi: ELSA, GIODO, prawo pracy, Sąd Najwyższy
Autor: ELSA
Data: 19 marca 2012