· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Centralny Wykaz Ubezpieczonych od września

 

    Z dniem 1 września placówki służby zdrowia będą mogły w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych uzyskiwać elektroniczne potwierdzenie, że pacjent ma prawo do świadczenia zdrowotnego w ramach ubezpieczenia w NFZ. Do potwierdzenia potrzebny będzie jedynie PESEL.

     Centralny Wykaz Ubezpieczonych oraz elektroniczna platforma gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych - to m.in. projekty realizowane i nadzorowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, przedstawione w raporcie z 23 kwietnia 2012 r. MAC informuje również, że jeśli nie będzie można potwierdzić prawa do ubezpieczenia numerem PESEL, to jest wtedy możliwość przedstawienia zaświadczenia (np. ZUS RMUA czy legitymacja rencisty lub emeryta), lub złożenia zwykłego oświadczenia o posiadaniu ubezpieczenia.

    Oprócz tego na listę projektów rezerwowych MAC wpisano nowe przedsięwzięcie- "Elektroniczna platforma konsultacyjnych usług telemedycznych Ministerstwa Zdrowia, NFZ oraz sieci szpitali wysokospecjalistycznych". Przewidywana  realizacja to okres 2012-2014, przy kosztach 56 mln zł.
Tagi: NFZ, PESEL, ubespieczenie zdrowotne
Autor: A.K
Data: 24 kwietnia 2012