· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Kierunek: Państwo wyznaniowe?

   Od kilku już lat, a konkretnie od wyborów, w których zwyciężył PiS, a prezydentem został Lech Kaczyński Polska podzieliła się na dwa obozy różniące się mentalnością, systemem wartości, sposobami rządzenia. Może z tym sposobem rządzenia trochę przesadzam, gdyż wyjątkowo sprawnie PO przejęła wiele z zachowań, za które krytykowała swoich przeciwników, gdy tylko doszła do władzy.

    Śmiesznie dziś brzmią stare podziały na prawicę i lewicę. One w Polsce nie sprawdzały się już w pamiętnym przełomie lat 1980/1981. Dziś linia demarkacyjna przebiega między „prawdziwymi Polakami”, a „agentami Moskwy, czy Berlina” (najczęściej to ci sami). Prawdziwy Polak, oprócz tego, ze prawdziwym jest musi też być katolikiem i stawać w obronie krzyża i wiary.

   Platforma Obywatelska udając, że jest partią liberalną, nowoczesną i europejską obiecywała nam wszystkim państwo neutralne światopoglądowo, a jej przywódca Donald zapewniał nas, ze niczego  nie będzie robił pod dyktando biskupów. Zapomniał, że w swoim gronie ma fundamentalistów religijnych, albo nie wiedział jakie poglądy ma jeden z najbardziej kulturalnych posłów PO – Jarosław Gowin. I tegoż posła uczynił ministrem sprawiedliwości.

  Wszyscy zainteresowani wiedzą co minister Gowin sądzi o zapłodnieniu in vitro, co o nowelizacji ustawy o aborcji, co myśli o związkach partnerskich. Ten „Europejczyk inaczej” chętnie zamiast kodeksów prawnych wprowadziłby jako prawo obowiązujące etykę katolicką! Spytajcie, czy zaprzeczyłby tej tezie. Teraz Gowin sprzeciwia się przyjęciu przez Polskę konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Doszukał się w tej konwencji propagandy homoseksualizmu, nie bardzo pasuje mu „równość płci”. Szczególnie nie podoba się mu punkt 12 konwencji w brzmieniu:

  „strony stosują konieczne środki, aby promować zmiany w społecznych i kulturowych wzorcach zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia  uprzedzeń, zwyczajów, tradycji i wszelkich innych praktyk, opartych na pojęciu niższości kobiet lub na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn”.Strona: [1] 2 3 czytaj dalej »


Tagi: Minister Sprawiedliwości, państwo, Premier RP, Rada Europy, ustawa
Autor: Zdzisław Lekiewicz
Data: 03 maja 2012