· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Godło na strojach reprezentacji Polski - obowiązkowe!

 

    W środę 2 maja 2012r. w Dniu Flagi RP  prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację wprowadzającą obowiązek umieszczania godła narodowego na strojach sportowców - reprezentantów kraju.

    Podczas uroczystości podpisania nowelizacji prezydent podkreślił, że w obecnych czasach emocje sportowe, duma z powodu sukcesów sportowych są nie do zastąpienia w budowaniu poczucia wspólnoty. "Wydawało się, że jest to sprawa absolutnie oczywista, aby na piersiach polskich sportowców, na kaskach były podkreślane nie tylko przynależność, ale i duma z faktu występowania pod biało-czerwoną, pod pięknym orłem polskim" - powiedział Bronisław Komorowski. Prezydent dodał, że "czasami oczywistość trzeba potwierdzić prawem".

     Nowelizacja ustawy o godle, barwach i hymnie RP oraz ustawy o sporcie była konsekwencją  sporu wokół koszulek piłkarskiej reprezentacji Polski. Drużyna trenera Franciszka Smudy miała wystąpić podczas Euro 2012 w koszulkach, na których znalazły się logo PZPN i producenta, zabrakło natomiast tradycyjnego orzełka. Po fali protestów opinii publicznej, polityków, a także  wielu sportowców  wycofano się z projektu kontrowersyjnej koszulki, a orzełek wrócił na  należyte mu miejsce.
Tagi: godło, nowelizacja, Prezydent RP
Autor: A.K.
Data: 07 maja 2012