· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Marszałek Senatu zapowiedział zmiany w projekcie noweli prawa prasowego.

     W projekcie noweli Prawa prasowego nastąpią takie zmiany, aby wszystkie obawy, które były podniesione przez redaktorów naczelnych polskiej prasy, nie miały miejsca - zapewnił we wtorek 8 maja 2012r. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

     W poniedziałek 7 maja w największych polskich pismach pod hasłem "Senat zabija prasę" ukazał się apel redaktorów naczelnych o wycofanie się z projektu noweli Prawa prasowego, przygotowanego przez senacką komisję ustawodawczą. Z twórcami apelu spotkał się we wtorek marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

     "Po wczorajszym apelu (...), aby Senat nie mordował prasy, chcę powiedzieć, że takiego zamiaru nie ma, nie było i nie będzie. Jestem pewien, że dojdziemy do wspólnego stanowiska" - oznajmił marszałek po spotkaniu. Borusewicz zaznaczył, że projekt ma na celu wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2010 r., a orzeczenia TK Senat realizuje już drugą kadencję. W poprzedniej było ich 105, w tej - 25. "To jest pewien standard, który staramy się realizować. Standard taki, który powoduje, że nie ma luk prawnych po tym, jak orzeczenia Trybunału wchodzą w życie, a nie ma zmian ustawodawczych. W tym przypadku także nam to groziło i może grozić, w związku z tym Senat zajął się sprawą zmiany Prawa prasowego" – dodał marszałek.
Tagi: orzeczenie, prawo autorskie, prawo prasowe, Senat RP, Trybunał Konstytucyjny
Autor: A.K.
Data: 09 maja 2012