· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Rejestr adwokacki

Rejestr adwokacki

    Naczelna Rada Adwokacka podała do wiadomości, że od wiosny 2011 r. działalność rozpocznie Krajowy Rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich. Nowa baza danych będzie dostępna na stronie:  www.rejestradwokatow.pl i będzie wyposażona w takie filtry jak: nazwisko, miejscowość, przynależność do izby samorządowej i specjalizacja. Dodatkowo koło danego przedstawiciela palestry będą wyświetlane hasła takie jak: dziedziny prawa, czynności, rodzaje spraw etc.

   Do bazy zostanie wpisanych 8560 czynnych adwokatów oraz 5277 aplikantów z całej Polski, a także 2089 osób niepraktykujących.Baza będzie podzielona na dwie częsci. Pierwszą ogólnie dostępną, zaś dostęp do drugiej będą mieli tylko przedstawiciele palestry oraz urzędnicy z nią związani. W drugiej części wyświetlane będą informacje związane z przynależnością do samorządu.

    Ponadto w bazie będą wyraźnie zaznaczane takie fakty jak dyscyplinarne zawieszenie czy przejście w stan spoczynku. Naturalnie baza zapewni wszelkie dane teleadresow adwokata oraz specyficzne informacje na temat prawnika: numer legitymacji oraz data wpisu na listę adwokacką.
Tagi: adwokat, baza danych adwokatów, KRAiA, naczelna rada adwokacka, NRA, rejestr adwokacki
Autor: K.CH.
Data: 28 października 2010