· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Gala w Pałacu Kazimierzowskim

     Konkurs zorganizowany został przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz kancelarię DLA Piper. Galę Poprowadził Pan Mikołaj Burzec - Wiceprezes ds. Działalności Naukowej ELSA Poland.

    Na konkurs nadesłano 35 prac z czego 4 zostały zdyskwalifikowane przez komisję z uwagi na obszerność, a kolejne 4 wpłynęły niestety po wyznaczonym terminie. Spośród 27 prac szanowne grono JURY wyłoniło zwyciężczynię konkursu, którą została Marta Sznajder, studentka IV roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim.  Jury wyróżniło także prace dwóch uczestników: Michała Bieniasa z Uniwersytetu Śląskiego oraz Patryka Dykasa z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

     Nad poprawnością nadesłanych prac czuwało grono ekspertów z zakresu ochrony własności intelektualnej, nowych technologii oraz prawa telekomunikacyjnego. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, gdyż kazusy na które udzielali odpowiedzi uczestnicy  były o  zróżnicowanej trudności. Uczestnicy konkursu stanęli przed problemem analizy dogmatycznej w związku z czym jury oceniało także ujęcie formalne wypowiedzi (które okazało się najsłabszym elementem), czyli zrozumiałość i jasność wypowiedzi z punktu widzenia potencjalnego klienta, bo jak wiadomo doktryna nie zawsze daje rozwiązania na każde pytanie. Jury przypatrywało się także wykorzystanej literaturze z jakiej korzystali studenci. Prace nadesłano z całej Polski, niemniej jednak podobnie jak w poprzednich edycjach przodował Uniwersytet Warszawski 1 /3 prac i Uniwersytet Jagielloński 1 / 5 prac.

     Na zakończenie części formalnej Gali organizatorzy wyrazili nadzieję, że konkurs z roku na rok będzie się spotykał z coraz większym zainteresowaniem studentów, oraz że spełnia ich oczekiwania.

    Jedno jest pewne - konkurs przyczynia się do rozwoju edukacji prawnej w Polsce pomagając młodym prawnikom zdobyć niezbędną praktykę oraz pomagając wyrobić właściwą formę wypowiedzi.

     Myślę, że tak jak w tej edycji tak i w następnych będzie o co walczyć i to na najbliższej edycji konkursu studenci muszą się skoncentrować. Tegoroczna laureatka otrzymała  nagrodę główną w postaci stypendium naukowego o wysokości 10 000 zł., ponadto „szczęśliwa trójka”  uczestników może odbyć płatny staż w kancelarii DLA Piper.

    Po ceremonii wręczenia nagród miał miejsce uroczysty bankiet.

    Wszystkim uczestnikom w szczególności zwyciężczyni i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dużo sukcesów.

 

 

 
Tagi: edukacja prawna, ELSA, prawnicy, Prawo, prawo własności intelektualnej
Autor: Malwina Surzyn-Galas
Data: 11 maja 2012