· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Uwaga oszuści! MS ostrzega: przed wyłudzaniem "odpisów".

   Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega przed firmą imitującą KRS. Kancelaria Odpisów z Monitora Sądowego i Gospodarczego wysyła wezwania do zapłaty, które są próbą wyłudzenia świadczeń od przedsiębiorców. Kancelaria Odpisów używa w pismach adresowanych do klientów zwrotów typ „nakaz“, „postanowienie“ oraz czerwonej pieczęci opatrzonej godłem Polski by sprawić wrażenie pisma wydanego przez KRS.

   Nieuczciwy przedsiębiorca domaga się wpłaty 250 lub 450 złotych tytułem rzekomych czynności o charakterze rejestracyjnym lub procesowym. MS wydało w tej sprawie oświadczenie, w którym stwierdza: Ministerstwo Sprawiedliwości – wydawca dziennika urzędowego Monitor Sądowy i Gospodarczy nie jest autorem postanowienia wydawanego przez Kancelarię Odpisów z Monitora Sądowego i Gospodarczego, będącego jednocześnie wezwaniem do wniesienia opłaty aktywacyjnej, jak również nie współpracuje z podmiotem używającym tej nazwyW opinii Departamentu, powiadomienia jakie podmiot ten wysyła do przedsiębiorców mają na celu wprowadzenie w błąd ogłoszeniodawców.

   Ministerstwo zwraca się z prośbą by osoby poszkodowane przez kancelarie odpisów zgłaszały na policje wszelkie przypadki nadużyć. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa I (młodszy aspirant Zbigniew Jabłoński tel. 022 60-3 79 60), a nadzoruje Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście za nr Ds. 109/11/MGr.
Tagi: kancelarie komornicze, KRS, Ministerstwo Sprawiedliwości, nakaz, prokuratura rejonowa
Autor: K.CH.
Data: 17 maja 2012