· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

KRS w 5 minut?

KRS w 5 minut

    Duże zmiany w prawie handlowym zapowiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Prawdopodobnie przed 2012 rokiem wejdzie w życie nowela ustawy o KRS, jest to jeden z kluczowych punktów programu : "Prawo przyjazne przedsiębiorcom". Program jest realizowany z funduszy ministerstwa sprawiedliwości i zakłada ograniczenie biurokracji w dziedzinie prawa publicznego, gospodarczego oraz handlowego.

    Według projektu przedsiębiorca będzie mógł dokonać rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w ciągu 24 godzin. Musi spełnić jedno wymaganie formalne: umowa powinna być sporządzona według formularza urzędowego. Jest to prosty, trzystronnicowy wzorzec, w którym trzeba wypełnić wskazane pola. Następnie formularz należy przesłać drogą internetową do KRS.


    Nadal dopuszczalna będzie wersja tradycyjna, która wymaga spisania umowy w formie notarialnej ze skutkiem ad solemnitatem, ale jej rejestracja zajmuje ponad dwa tygodnie. Jeżeli dostarczymy formularz osobiście do KRS, rejestracja zajmie trzy dni i również nie będzie wymagana forma notarialna.Strona: [1] 2 czytaj dalej »


Tagi: KRS, nowela ustawy o KRS, prawo przyjazne przedsiębiorcom, sąd gospodarczy, sp z.o.o.
Autor: K.Ch.
Data: 28 października 2010