· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Posłanki PO za zmianami w kodeksie drogowym

     Kary za wykroczenia w ruchu drogowym dla właścicieli samochodów, likwidacja "zielonej strzałki" oraz  mniejsze limity prędkości na drogach - to zmiany w przepisach, które proponują posłanki PO z parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.

     Posłanki PO chcą, by sankcje za wykroczenia na drodze były nieuchronne i szybkie. Jak twierdzi przewodnicząca zespołu – Beata Bublewicz kara za wykroczenie na drodze powinna być nakładana w trybie administracyjnym na właściciela pojazdu, nawet jeśli nie był kierowcą. Wedle przedstawionej propozycji właściciel pojazdu byłby zobowiązywany do tego, by w ciągu 14 dni wskazać osobę, która prowadziła samochód i dokonała wykroczenia drogowego.

     Druga zmiana to likwidacja możliwości skrętu warunkowego na światłach, czyli tzw. zielonej strzałki. Trzecia poprawka traktuje natomiast o limicie prędkości. Na autostradach kierowcy mogliby jeździć maksymalnie 130 km/g, na drogach ekspresowych 110 km/g, a w obszarze zabudowanym 50 km/g (jak to jest obecnie). Posłanki PO twierdzą, że zmiany te znacznie poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Tagi: bezpieczeństwo, kara, wykroczenia
Autor: A.K.
Data: 30 maja 2012