· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Uwaga ostrzegamy przed oszustami !

Uwaga ostrzegamy przed oszustami !

   Problem otrzymywania w dużej ilości informacji przypominających oferty pracy za stawki od 100 -500 Euro / h został  nagłośniony całkiem niedawno  przez gazetęprawną pl. W ostatnim czasie także nasi pracownicy odnotowali bardzo duże ilości spamu.

   W związku z nasilającym się atakiem cyberprzestępców przestrzegamy przed wszelkimi wiadomościami, które są napisane niemal bezbłędną polszczyzną lub przypominają normalne ogłoszenie o pracę, która oferuje „ istotny dochód” w bardzo krótkim czasie ( najczęściej w 2-3 godziny). Dodatkowo kusząc gwarancją wzrostu osobistego i zawodowego, swobodą wyboru godzin pracy i w pełni opłaconymi szkolenia podczas okresu próbnego.

   Są to oczywiście oszustwa, dzięki którym  cyberprzestępcy uzyskują dostęp do naszych danych osobowych poprzez zawarcie w mailu zwrotnym imienia i nazwiska, adresu mailowego oraz nr telefonu, a niekiedy wchodzą w posiadanie danych dostępowych do bankowych kont internetowych. Następnie cyberprzestępcy sprzedają nasze dane osobowe przez co nasze skrzynki zapełniają się dziwnymi ofertami z różnych firm lub wykorzystują nas jako przekaźnik w praniu brudnych pieniędzy, co przez prawników kwalifikowane jest jako współudział lub pomoc w praniu brudnych pieniędzy – grozi za to do 8 lat więzienia. Warto zauważyć, iż w ostatnich kampaniach spamowych  mocno wykorzystuje się podrabianie nagłówka pocztowego OD, w taki sposób, że odbiorca myśli, że wiadomości zostały wysłane z jego konta -  jest to oczywiście sztuczka.

    Zadbajcie o swoje dane osobowe! Kasujcie wszystkie niepewne wiadomości i oznaczajcie jako spam. Okres wakacyjny sprzyja poszukiwaniu pracy czasowej i dorywczej w celu podreperowania swojego budżetu zwłaszcza przez studentów. Prosimy o zachowanie ostrożności. Ofiarą cyberprzestępców może zostać każdy, dlatego warto zachować zdrowy rozsądek, czytając niecodzienne propozycje otrzymane pocztą elektroniczną. 
Tagi: cyberprzestępcy, dochód, prawnicy, więzienie
Autor: Malwina Surzyn-Galas
Data: 21 czerwca 2012