· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Komisja Europejska: prawa pasażerów w aplikacji na smartfony

  Użytkownicy smartfonów mogą, dzięki aplikacji "Twoje prawa pasażera", poznać odpowiedzi na temat obowiązków przewoźników i praw, przysługujących pasażerom.

    Jak powiedział Siim Kallas, wiceprzewodniczący Komisji odpowiedzialny za transport - wielu z nas niejednokrotnie było we frustrującej sytuacji, w której poinformowano nas na lotnisku, że nie przysługują nam żadne prawa, mimo iż nie było to zgodne z prawdą. Dzięki tej aplikacji miliony podróżnych uzyskają szybki dostęp do informacji o prawach pasażera wtedy, gdy informacje te będą im najbardziej potrzebne, w nieoczekiwanych okolicznościach.

   Aktualnie dostępna bezpłatna aplikacja dotyczy tylko przewozów lotniczych i kolejowych, jednak przedstawiciele Komisji gwarantują, że w 2013 roku baza zawierać będzie również informacje o ruchu autokarowym i autobusowym, a także transporcie wodnym. Ponadto system ten może posłużyć do przekazywania podróżującym aktualnych wskazówek dotyczących podróży oraz informowania o ewentualnych zagrożeniach w ruchu pasażerskim.

    Aplikacja dostępna jest w 22 unijnych językach, w tym także po polsku. Pobrać mogą ją użytkownicy smartfonów i tabletów, pracujących w oparciu o systemy operacyjne Android, OS X, Blackberry OS i Windows Phone 7.
Tagi: aplikacja, Komisja Europejska, prawa, zagrożenia
Autor: A.K.
Data: 09 lipca 2012