· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Kolejny bubel ?

 

   Na witrynie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zawisł projekt nowelizacji Ustawy o Radiofonii i Telewizji wprowadzający do ustawy usługi audiowizualne na żądanie.

   Z projektem można zapoznać się w dziale Publikacje oceniając jego wartość.

    Ze świata biznesu dochodzą nas  słuchy, że proponowane zmiany nie spotkały się z aprobatą. Co więcej, ostatnia wersja projektu praktycznie nie różni się od poprzedniej przedstawionej we wrześniu ubiegłego roku. A tamta była mocno krytykowana.

    Projekt pełen jest niezrozumiałych i bezsensownych zapisów o czym najlepiej świadczy wielokrotnie powtarzające się stwierdzenie „audiowizualne usługi medialne na żądanie” bez próby sensownego zdefiniowania tego pojęcia. Również pozostała terminologia pozostawia wiele do życzenia. Czy dziś  ktoś jest w stanie zrozumieć co jest audycją? Lub też czym jest katalog, o którym mowa w definicji audiowizualnej usługi medialnej na żądanie. Albo też kim jest użytkownik, który nie został zdefiniowany w ustawie o RiTV.

  Jak widać projekt budzi wiele zastrzeżeń zarówno wśród odbiorców usług jak i dostawców. Proponowane zmiany nie chronią wystarczająco interesów ani przedsiębiorcy ani bezpośrednich użytkowników usług.

  Wydaje się, że projekt stanowi jedynie nieudolną próbę rozwiązania realnie istniejących problemów.
Tagi: KKRiT, media, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, przedsiębiorcy, usługi, ustawa
Autor: Malwina Surzyn-Galas
Data: 10 lipca 2012