· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

e-odpisy z krs

   Ministerstwo Sprawiedliwości otworzyło portal, który zapewnia możliwość przeglądania i zamawiania odpisów z KRS przez internet. Odpisy, które można darmowo zamawiać na stronie ems.gov.pl mają moc dokumenty uzyskanego w Centralnej Informacji, a zatem są wiążące przed urzędami i sądami. Portal działa pod adresem www.ems.ms.gov.pl i wymaga rejestracji przed pierwszym użyciem. Wszystkie usługi świadczone za pośrednictwem e-krs są nieodpłatne.

   Od 28 czerwca, czyli pierwszego otwarcia strony, użytkownicy pobrali niemal 150 tysięcy e-odpisów z KRS. Usługa e-odpisów jest połączona z pakietem udogodnień dla przedsiębiorców i obywateli, która zakłada m.in. możliwość prowadzenia elektronicznej korespondencji z sądem, przeglądanie Monitora Sądowego i Gospodarczego oraz udostępnianie e-wokandy i wprowadzenie Punktów Obsługi Interesanta w każdym sądzie powszechnym.

   Za pomocą nowego portalu można wyszukać informacji o podmiotach zarejestrowanych w KRS, ich sytuacji finansowej. Dostępne są także funkcje związane z Rejestrem Dłużników Niewypłacalnych. Wkrótce MS ma udostępnić możliwość rejestracji sp.z.o.o. przez internet. Rejestracja nowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością będzie możliwa jeżeli wspólnicy zdecydują się na zawarcie umowy na podstawie jednego ze wzorców proponowanych przez urzędników z MS. Rejestracja byłaby tańsza i szybsza niż drogą tradycyjną.
Tagi: Internet, KRS, Ministerstwo Sprawiedliwości, Rejestr Dłużników Niewypłacalnych, Sądy
Autor: K.CH.
Data: 21 lipca 2012