· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Ministerstwo Finansów uważa, że totolotek działa bezprawnie!

     Minister finansów Jacek Rostowski cofnął spółce Totolotek S.A. wszystkie koncesje na organizowanie zakładów wzajemnych w marcu 2012 roku. Potwierdzając tę informację na początku sierpnia MF wyjaśniło, że było to podyktowane "rażącym naruszeniem warunków prowadzenia działalności".

    Zgodnie z ustawą hazardową, to podlegające ministrowi finansów służby celne powinny reagować na przypadki prowadzenia hazardu bez koncesji.

    Rzeczniczka MF Sylwia Stelmachowska podkreśliła, że urzędy celne otrzymały natychmiast informacje o odebraniu zezwolenia Totolotkowi i wiedzą, że nie może tych zakładów organizować. Stelmachowska, odnosząc się do faktu, że Totolotek wciąż organizuje zakłady, podkreśliła  że  prowadzą je bez zezwolenia, oraz niezgodnie z prawem i ministerstwo finansów wchodzi z kontrolą.

   Działania służb celnych objęły dotychczas 260 punktów, w których podjęto czynności służbowe, a także wszczęto 16 postępowań karno-skarbowych oraz jedno postępowanie administracyjne. Zgodnie z informacją na stronie internetowej spółka ma ponad 450 punktów w całym kraju.

   Za organizowanie zakładów wzajemnych Kodeks karny skarbowy przewiduje karę do 5 lat więzienia i grzywnę do 720 stawek dziennych (14 400 000 zł). Natomiast według ustawy hazardowej kara jest równa 100 proc. wysokości przychodu.

    Totolotek odwołał się od marcowej decyzji szefa MF i nadal prowadzi zakłady wzajemne.

    Członek zarządu spółki Łukasz Seweryniak potwierdził, że punkty Totolotek S.A. nadal pozostaną otwarte.
Tagi: kodeks karny, koncesja, Minister Finansów, spółka akcyjna
Autor: A.K.
Data: 05 września 2012