· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Polityka Ochrony Cyberprzestrzeni RP

         Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w miesięcznych konsultacjach społecznych dotyczących projektu polityki ochrony cyberprzestrzeni RP. Ważne jest aby w konsultacjach zabrali głos praktycy i specjaliści tym bardziej, że chodzi o bezpieczenstwo państwa.

         Opracowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego projekt zakłada, że w urzedach administracji rządowej ma zostać powołana osoba odpowiedzialna za przestrzeganie cyberbezpieczenstwa.

         Niestety dokument pomija wiele istotnych kwestii m.in. zmiany zachodzące w technologiach, wspólpracę miedzynarodową oraz współpracę z przedsiębiorcami.      Ponadto trudno odnaleźć w dokumencie jakiekolwiek standardy, które powinien wyznaczać projekt.

         Zaletą dokumentu jest sprecyzowanie jednostki odpowiedzialnej za bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej, na którą wskazano MAiC, a nie jak wcześniej sugerowano MSW.

         Uwagi do projektu można przesyłać do 31.10.2012 r. do Pani Marleny Niewiadomskiej na adres mailowy: marlena.niewiadomska@mac.gov.pl
Tagi: ABW, bezpieczeństwo, konsultacje, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Autor: MSG
Data: 04 października 2012