· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Śmieci z Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorstwach.

            Kilka tygodni temu ostrzegaliśmy o ryzykownych ofertach pracy, dziś piszemy o próbach wyłudzenia pieniędzy od przedsiębiorców.

            Pismo kierowane z Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach dotarło do nas całkiem niedawno. Na pierwszy rzut oka pismo z załączonym blankietem do zapłaty kwoty 110 zł w ramach opłaty rejestracyjnej nie budzi podejrzeń. Jednak po chwili zastanowienia pojawia się wątpliwość związana z nazwą – bardzo zbliżoną do instytucji publicznej oraz z § 6R wymienionym małymi literami u dołu pisma. Zadajemy sobie pytanie: Cóż miał na myśli autor wskazując § 6R – zapewne rozporządzenie – ale które?

            Trzeba przyznać, że zasłona dymna w postaci wskazanego paragrafu jak również ostemplowanego podpisu i nazwy zbliżonej do instytucji publicznej jest całkiem pomysłowa, bo przecież nikt nie będzie szukał paragrafu skoro instytucja tak oficjalnie brzmiąca wzywa do zapłaty. Dodatkowo wczytując się w  zawartość stopki znajdujemy informację zapalającą nam czerwona lapkę, a mianowicie w stopce gdzie KRIoP powołuje się na regulamin można przeczytać: Wpis do rejestru jest fakultatywny - czyli dobrowolny!

            W związku z powyższym, choć treść pisma wzywa do zapłaty, a nawet informuje o nie odnotowanej wpłacie za wpis, przestrzegamy wszystkich przed zbyt szybkim wydatkowaniem  pieniędzy. Proponujemy pisma jak na wzorze poniżej wrzucać do śmieci.

Wzór pisma
Tagi: KRIoP., przedsiębiorcy, rozporządzenie
Autor: MSG
Data: 12 października 2012