· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - mundurowy dostanie 80 proc. na zwolnieniu.

 

  Obecnie otrzymują oni całość przysługującego im uposażenia. Teraz należy liczyć na wzrost zdrowotności funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych!

    MSW przekazało na Komitet Stały Rady Ministrów projekt dotyczący zmian w zwolnieniach lekarskich służb mundurowych, następnie projekt trafi na Radę Ministrów. Proponowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozwiązania zakładają, że funkcjonariusze oraz żołnierze, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim otrzymają, co do zasady 80 proc. uposażenia wraz z dodatkami o charakterze stałym. Pomniejszone uposażenie będzie wypłacane w sytuacjach, gdy zwolnienie lekarskie jest wynikiem choroby, która nie ma związku ze służbą, z tytułu opieki nad dzieckiem lub opieki nad innym członkiem rodziny. Pieniądze, o które zostaną ograniczone uposażenia osób pozostających na zwolnieniach lekarskich zostaną przeznaczone na fundusz nagród i zapomóg. Z funduszu będą korzystać funkcjonariusze oraz żołnierze, którzy wykonują zajęcia służbowe w zastępstwie chorych kolegów.

   Głównym celem przygotowanej reformy jest zwiększenie liczby funkcjonariuszy, którzy będą obecni na służbie każdego dnia. Więcej funkcjonariuszy codziennie wykonujących obowiązki służbowe ma przyczynić się do większego poczucia bezpieczeństwa obywateli. Ponadto rozwiązanie te ma motywować do służby funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy zastępują osoby przebywające na zwolnieniach lekarskich. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce, aby proponowane zmiany weszły w życie od przyszłego roku.
Tagi: funkcjonariusz, MSW, Rada Ministrów
Autor: A.K.
Data: 16 października 2012