· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

MSW zapowiada ułatwienia meldunkowe.

 

 Zgodnie z przygotowanymi w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych zmianami od 1 stycznia 2016 r. zniknie obowiązek meldunkowy. Wcześniej, od stycznia 2013 r., zniesione zostaną niektóre zapisy związane z obowiązkiem meldunkowym.

   Według informacji MSW, obywatele nie będą musieli meldować się na pobyt czasowy nie przekraczający 3 miesięcy. Turyści i wczasowicze nie będą meldować się w ośrodkach wczasowych, a właściciele, dozorcy, administratorzy nieruchomości oraz zakładów pracy nie będą weryfikować wypełniania obowiązku meldunkowego przez mieszkańców lub pracowników. To niektóre ze zmian w prawie meldunkowym, jakie zaczną obowiązywać od nowego roku.

    Kolejną nowością będzie również wydłużenie z 4 do 30 dni terminu na zgłoszenie meldunku. Projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw, który reguluje te kwestie, przyjęła Rada Ministrów.

    Od nowego roku zniknie obowiązek zameldowania obywateli polskich oraz obywateli UE na pobyt czasowy nie przekraczający trzech miesięcy. Zrezygnowano także z obowiązku meldunkowego wczasowiczów i turystów.
Tagi: ewidencja ludności, Minister Spraw Wewnętrznych, obowiązki lokatora, Rada Ministrów
Autor: A.K.
Data: 06 listopada 2012