· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

AMNESTY INTERNATIONAL Informacja prasowa 6 grudnia 2012.

W Warszawie rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International

Aleś Bialacki z Białorusi, dziewczyny z zespołu Pussy Riot z Rosji, więzień Guantánamo czy przymusowo wysiedlone rodziny w Rumunii to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętowany jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz trzynasty w dniach 8-9 grudnia. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

- Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których piszemy. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne - mówi Natalia Węgrzyn, koordynatorka Maratonu Pisania Listów.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w ponad 200 miejscach w całej Polsce i w około 60 krajach na całym świecie. W Warszawie będzie można pisać w  Teatrze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki. Ponadto będzie można również pisać w Białoruskim Domu w Warszawie (ul. Wiejska 13/3), w kinie Iluzjon (ul. Narbutta 50a) w ramach Festiwalu Filmowego Watch Docs, w kawiarni Południk Zero (Wilcza 25), a nawet na Dworcu Centralnym. W organizację Maratonu włączyło się także wiele szkół i uczelni. Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 12.00 w sobotę w Teatrze Studio.Strona: [1] 2 3 czytaj dalej »


Tagi: Amnesty International, prawa człowieka, prawa dziecka
Autor: Amnesty International
Data: 07 grudnia 2012