· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Pozytywne zmiany w fiskusie?    31 stycznia weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów, które zmienia organizację struktur urzędów skarbowych oraz ich delegatur w terenie.
    Nowe przepisy określają zmiany ustrojowe urzędów. Od teraz tworzone będą wydziały, oddziały i referaty. Będą się składać z odpowiednio: 20, 10 i 5 pracowników. Ponadto stworzone mają zostać wieloosobowe stanowiska pracy oraz specjalne, jednoosobowe stanowiska, które będą wykonywały głównie zadania administracyjno-zarządcze.
    Co ważne, przewidziane w rozporządzeniu ograniczenia limitu pracowników w poszczególnych komórkach organizacyjnych nie będą miały zastosowania do wywiadu skarbowego oraz kontroli skarbowej, w której zatrudnionym inspektorom i pracownikom przysługują umundurowanie służbowe i broń służbowa. Czy mamy ten element rozporządzenia traktować jako umocnienie tendencji tworzenia coraz bardziej policyjnego państwa? Czy może jednak w kierunku usprawnienia administracji skarbowej? Czas pokaże.
    Zmianom nie ulegają właściowości miejscowe urzędów oraz ich siedzby - pozostanie ich 16 odpowiednio do liczby województw, urzędy pozostaną w miastach wojewódzkich

Podstawa prawna: rozporządzenie ministra finansów z 4 stycznia 2011 r.DzU nr 13, poz. 62
Tagi: inspektor skarbowy, Ministerstwo Finansów, policja skarbowa, urzędy skarbowe
Autor: K.CH.
Data: 31 stycznia 2011