· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Własność intelektualna w internecie. Jak korzystać, by nie naruszać? Jak chronić, by nie ograniczać?”

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w konferencji „Własność intelektualna w internecie. Jak korzystać, by nie naruszać. Jak chronić, by nie ograniczać”, która odbędzie się z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej w dniu 26 kwietnia br. w Auli Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75). Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są Urząd Patentowy RP, Światowa Organizacja Własności Intelektualnej oraz Politechnika Warszawska. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Sejmu RP.

Zarówno postęp technologiczny, jak i rozwój społeczeństwa informacyjnego wymagają szerokiego dostępu do wiedzy, w tym dóbr intelektualnych. Udostępnianie w internecie wyników twórczości, jak również korzystanie z nich powinno odbywać się ze świadomością i poszanowaniem praw przysługujących twórcom, ochrony własnej twórczości, jak i praw innych podmiotów. Internet, będąc niezwykle użytecznym i bogatym źródłem informacji, często stanowi niestety także narzędzie naruszeń własności intelektualnej.

W ramach konferencji głos zabiorą wybitni eksperci prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, a także przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu. 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie zamieszczonej niżej karty zgłoszeniowej i przesłanie jej do dnia 19 kwietnia 2013 r. mailem: internet@uprp.pl  lub faksem 22 579 06 26.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 579 06 74.

Zapraszamy do zapoznania się z programem.
Tagi: Internet, konferencja, Urząd Patentowy RP, własność intelektualna
Autor: MSG
Data: 18 kwietnia 2013