· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Ruszył projekt e-SENS - Electronic Simple European Networked Services

 

W sierpniu b.r.  decyzją Komisji Europejskiej uruchomiony został projekt e-SENS - Electronic Simple European Networked Services.
Jego celem jest budowa rozwiązań dla elektronicznych usług publicznych w Europie. W ramach projektu rozwijane będą funkcjonalności w zakresie m.in. e-podpisu, e-Dokumentów, e-Delivery i semantyki,  które zostaną zaimplementowane przez administracje publiczną krajów członkowskich podczas etapu pilotażowego projektu.
Moduły techniczne dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych podmiotów (zarówno publicznych, jak i prywatnych) na zasadzie open-source. 

 

W sierpniu b.r. decyzją Komisji Europejskiej uruchomiony został projekt e-SENS - Electronic Simple European Networked Services. Jego celem jest budowa rozwiązań dla elektronicznych usług publicznych w Europie. W ramach projektu rozwijane będą funkcjonalności w zakresie m.in. e-podpisu, e-Dokumentów, e-Delivery i semantyki,  które zostaną zaimplementowane przez administracje publiczną krajów członkowskich podczas etapu pilotażowego projektu. Moduły techniczne dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych podmiotów (zarówno publicznych, jak i prywatnych) na zasadzie open-source. 

 

 

Osoby zainteresowane otrzymywaniem w przyszłości informacji  o projekcie e-SENS informujemy o możliwości zapisania się do Newslettera - http://www.esens.eu/index.php?id=154.
Aktualności wysyłane będą średnio co 6 miesięcy.  
Tagi: e-dokumenty, e-SENS, e-usługi, Komisja Europejska
Autor: Red.
Data: 30 sierpnia 2013