· Zaloguj się · ISSN 2083-8824
Konto
E-wokandy
Sygnatura:

Miasto:

Regulacje prawne

Aktualności

A A A

Witamy nowego autora Naszej Wokandy.    Od jutra w sobotnich i niedzielnych wydaniach Naszej Wokandy, w dziale „Publikacje”, zapraszam do lektury lżejszej niż  publicystyka prawna, polityczna, psychologiczna,  czy wyroki, sentencje, akty prawne i  ich projekty.
    Udało się nam pozyskać do współpracy Zenona Jerzego Marona – dziś pisarza i publicystę. A wcześniej?  Człowieka wielu talentów i profesji. Chłopaka z warszawskich Szmulek, który zdołał najpierw skończyć szkołę muzyczną. Grał w zespołach różnych. Muzykę poważną uprawiał na wiolonczeli i fortepianie, jazz – na kontrabasie, muzykę rozrywkową na gitarze basowej, w wojskowej orkiestrze grał na puzonie.
    Gdy to mu się znudziło, został policjantem (dawniej mówiło się „milicjantem”), ale tacy jak on już w czasach komuny używali dzisiejszej nazwy swego zawodu. Tym bardziej, że ukoronowaniem tego rozdziału zawodowej kariery naszego bohatera było stanowisko zastępcy komendanta powiatowego milicji w Pruszkowie, w latach „świetności” pruszkowskiej mafii, którą uporczywie nękał doprowadziwszy w końcu do jej upadku.
    Zmiana ustroju zbiegła mu się z uzyskaniem praw emerytalnych. Co nie znaczyło wcale chęci odpoczynku. Został pruszkowskim „Malanowskim” zakładając wzorcową agencję detektywistyczną, oraz agencję brokerską.
    Już w czasach swej pracy w pruszkowskiej komendzie opisywał ciekawsze przypadki kryminalne w „Gazecie Pruszkowskiej”. Owocem tej pracy stała się później książka „Pitaval pruszkowski”.
    Dziś, na emeryturze, ma za sobą już kilka książek. Dotyczących  doświadczeń w policyjnej pracy, jak i wspomnień ze swego bogatego życiorysu. W Naszej Wokandzie chcielibyśmy drukować sfabularyzowane opisy autentycznych przypadków przestępstw, z którymi ten autor miał do czynienia na jednej ze ścieżek  swej kariery zawodowej.
   Zapraszam więc do lektury: soboty, niedziele; dział „Publikacje”.
Tagi: mafia, policja, Prawo, przestępstwa
Autor: Zdzisław Lekiewicz
Data: 30 sierpnia 2013